Skrzynia skarbów – jak zrobić skrzynię z kartonów?

skrzynia skarbów

Już za chwilę nasza pierwsza, piracka przygoda. Z tej okazji, powstała najprawdziwsza skrzynia skarbów. Niby nic, a jednak coś. Coś, z niczego właśnie. Totalne DIY. Zobaczcie, jak ją zrobiliśmy.

Skrzynia skarbów – czyli jak zrobić skrzynię z kartonów?

Dzieci to mali obserwatorzy. I to tacy, którzy bardzo doceniają dosłownie wszystko. Każdą, najdrobniejszą nawet rzecz. Zachwycają się samodzielnie pomalowaną ścianą, i nowym obrazkiem w witrynie. Pytają kto to zrobił, mówią – ale fajne. To motywuje.

Dlatego my nigdy nie idziemy na łatwiznę. Scenariusze naszych zabaw przygotowujemy od podstaw, i wszelkie dekoracje również. Tym razem powstała skrzynia skarbów. Powiem może dość nieskromnie ale uważam, że wyszła naprawdę fajnie. I że dzieciakom też się spodoba. A to aż niewiarygodne, że można wyczarować coś takiego, ze zwykłych kartonów, które tak naprawdę można otrzymać w markecie za darmo.

Tak więc koszt wykonania takiej skrzyni, to jakieś 10 zł. Chodzi tylko o zakup brystolu i taśmy dwustronnej. Minimalne zużycie markera i bezbarwnej taśmy klejącej. Koszt pewnie nawet zawyżyłam, trudno się doliczyć ale to nieistotne. Bo najważniejsze i tak jest to, że skrzynia posłuży nam minimum 3 razy . Było warto siedzieć przy niej pół dnia.

No ale do rzeczy. Jak ją zrobić?

My zdobyliśmy 4 kartony – a właściwie coś a’la skrzynki.

skrzynia skarbów

skrzynia skarbów dla dzieci diy

skrzynia skarbów

skrzynia skarbów

Trzeba było je odpowiednio dociąć

I zrobić to tak, żeby naprawdę imitowały prawdziwą skrzynię. W dodatku taką, do której będzie można domontować kartonowe zawiasy. I która będzie wyglądała jak najbardziej realistycznie.

Poszło sporo dwustronnej taśmy. Cała masa brystolu. Była też zabawa z wykończeniami – trochę markerem, trochę kolorowym papierem i bezbarwną taśmą. Ale ostateczny efekt nas zachwycił.

skrzynia skarbów

skrzynia skarbów

skrzynia skarbów

skrzynia skarbów

skrzynia skarbów

skrzynia skarbów

skrzynia skarbów

skrzynia skarbów

Torebki wypełnione skarbami też przyozdobiliśmy po piracku 😉 Dzięki temu również tworzą fajny element dekoracyjny. Zostało tylko dopakować czekoladowe monety – bo jakże miałoby ich zabraknąć w pirackim skarbie – i przygotować inne gadżety typu szabla (do pasowania na pirata ) czy czapki. Sami nie możemy doczekać się tej przygody 🙂