Sprint od FoxGames – uciekaj żółwiu od zajączka!

Sprint

Sprint to taka gra, w którą (o dziw0) Wasze dziecko może śmigać samo! Nie ma takiej adnotacji na opakowaniu i być może jesteśmy pierwszą rodzinką, która przetestowała tę opcję, ale w momencie, gdy my po całym dniu z planszówkami mieliśmy już dość Feli oznajmił, że teraz on sam będzie spierniczał żółwiem od zajączka i tak też się stało. Mało tego, gdy już dotarł na metę, rozegrał jeszcze jeden wyścig. Również samodzielnie.

Sprint – o co w tym chodzi?

Już sam tytuł gry wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z wyścigiem. Zasady gry są niby proste, ale jednak trzeba wykazać się sprytem i wręcz sokolim wzrokiem – dlaczego?

Gra jest niewielkich rozmiarów, mieści się w malutkim pudełku, zatem możemy ją ze sobą zabrać choćby na wakacje. Ale już sama plansza do gry ma rozmiar niemały – składamy ją z kilku tekturek.

Na starcie ustawiamy postać żółwia i zająca. Obok planszy kładziemy dwie talie kart. Na jednej są numerki, na drugiej „karty ruchu”.

Naszym zadaniem jest odkrywanie kart z numerami po czym musimy sięgać po tę samą ilość „kart ruchu„, ale wolno nam zrobić to TYLKO na oko. Jeśli weźmiemy tyle kart, ile wskazała nam ta z numerkiem, przesuwamy się żółwiem o 4 pola do przodu. Jeśli różnica będzie wynosiła „1”, przesuwamy się o 3 pola, jeśli różnica wynosi „2” to o dwa pola , jeśli „4” to o jedno.. no a jeżeli różnica będzie większa, to niestety nasz żółwik musi stać w miejscu, a my sięgamy po „kartę” ruchu z góry stosu i wykonujemy ruch zającem – taki, jaki wskazała nam karta.

sprint

sprint

sprint

sprint

sprint

sprint

sprint

sprint

sprint

sprint

Gramy wszyscy do jednej bramki, dlatego właśnie mamy możliwość gry dla jednej tylko osoby. Feli bawił się wyśmienicie, a mi też spodobała się fabula gry. Niby prosta, a jednak trzeba nieźle kombinować.