Szkoła kitesurfingu Surf People – kursy dla najmłodszych

Szkoła kitesurfingu

Kitesurfing to sport bardzo widowiskowy i z pewnością dostarczający mnóstwa emocji. Czy może się sprawdzić także jako dyscyplina dla dzieci? Okazuje się, ze jak najbardziej. Oczywiście pod warunkiem znalezienia odpowiednich instruktorów, którzy wiedzą jak bezpiecznie przekazać wiedzę i pomóc w zdobyciu umiejętności praktycznych. Tak właśnie szkolą zapaleńcy z Surf People.

Dlaczego akurat kitesurfing?

Surfing już sam w sobie świetnie łączy adrenalinę, mnóstwo emocji i… pozytywny wpływ na cały organizm. To, co dorosłemu ćwiczącemu tę dyscyplinę potrafi pomóc w utrzymaniu formy, to w przypadku dziecka może doskonale współgrać z rozwojem fizycznym.

Jeśli jednak dodamy do tego korzystanie z przymocowanego do deski latawca, który staje się siłą napędową i sterowniczą, uzyskujemy coś nowego i lepszego – kitesurfing. A to już naprawdę staje się dla wielu dzieciaków przygodą samą w sobie.

Gdzie uczyć dzieci kitesurfingu?

Ważne jest znalezienie zarówno miejsca, które sprzyja bezpiecznym treningom, jak i odpowiednich trenerów. Dobrym przykładem będzie Surf People, szkoła kitesurfingu, która działa od lat i w której kadrze znajdują się osoby naprawdę doświadczone, zarówno w sportach wodnych jako takich, jak i w pracy z osobami chcącymi się podszkolić w pływaniu kitesurfingowym.

Co warte zaznaczenia – ta konkretna szkoła kitesurfingu prowadzi zajęcia dla chętnych o różnym poziomie zaawansowania, od początkujących, po zaawansowanych. Co więcej – prowadzone są tutaj również zajęcia dla dzieci, a treningi dla tej grupy wiekowej zostały odpowiednio dostosowane.

Jak wyglądają treningi dla początkujących?

Istotne jest to, ze dobrze prowadzona nauka kitesurfingu nie zaczyna się od razu od skoku na głęboką wodę. Pierwsze zajęcia muszą być prowadzone na brzegu, gdzie instruktorzy pokazują kursantom chwyty i dostarczają wiedzy o tym, jak reagować na fale, czy zmiany wiatru. To istotne, gdyż potem wpływa na bezpieczeństwo w trakcie kolejnych treningów, odbywających się już „w terenie”, czyli na falach.

Czy trzeba od razu kupować sprzęt do kitesurfingu?

Wartą podkreślenia informacją jest i to, że choć istotną rolę w trenowaniu kitesurfingu odgrywa przeznaczony do tej dyscypliny sprzęt, to nie ma potrzeby od razu w niego inwestować. Dobrze zorganizowane szkoły trenerskie, takie, jak właśnie Surf People, mają własne zaplecze i umożliwiają wypożyczanie zarówno desek, jak i latawców przeznaczonych do uprawiania kitesurfingu.

Nie tylko kitesurfing

W Surf People możliwe jest trenowanie także i dyscyplin pokrewnych do kitesurfingu. Mowa tu chociażby o klasycznym surfingu – siłą rzeczy najbardziej znanej odmianie sportów wodnych „na desce”. Ale nie tylko.

Mniej znanymi, ale bardzo interesującymi wariantami są także kite foil i wing foil, gdzie mamy do czynienia z trzymanym w ręce pół-latawcem, pół-żaglem, który daje jeszcze więcej możliwości wodnych akrobacji, choć i sprawia, ze poziom trudności i koniecznego zaangażowania rośnie. Również i w tych dyscyplinach tutejsi trenerzy mają całkiem sporo doświadczenia.