Tematyczne pokoje dziecięce: pomysły na motywy i dekoracje

pokój dziecka

Aranżowanie pokoju dziecięcego to niezwykle pochłaniający proces, który wymaga od rodziców sporo zaangażowania i pomysłowości. Aby pomieszczenie spełniało wymagania pociechy, a do tego pozostało funkcjonalne i w pełni bezpieczne, warto dokładnie przemyśleć, co stanie się motywem przewodnim dziecięcego wnętrza. Podjęcie decyzji może nie być “bułką z masłem”, jednak zapewniamy, że z naszym poradnikiem, wybór stanie się nieco prostszy. Jakie dekoracje sprawdzą się bezbłędnie w organizacji przytulnego gniazdka dla ukochanego malucha i co warto wziąć pod uwagę podczas projektowania pomieszczenia? Odpowiadamy poniżej.

Jak stworzyć wymarzoną przestrzeń dla swojego dziecka?

W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów aranżowania wnętrz. Mnogość dostępnych materiałów, akcesoriów, ozdób i tematycznych mebli umożliwia dopasowanie wystroju nie tylko do pożądanej stylistyki. Możesz go dopasować do wieku, płci oraz osoby, która ma stać się głównym lokatorem urządzanego pomieszczenia.

Projektowanie pokoju dla dziecka to niezwykle ekscytujące, ale i angażujące zadanie, które w pewnym momencie staje się powinnością każdego rodzica. Jak umilić sobie ten proces i mieć pewność, że wybrany temat przewodni dziecięcego wnętrza okaże się strzałem w dziesiątkę? Grunt to zaplanować swoje działania krok po kroku i postępować zgodnie z opracowanym zamysłem.

Tematyczne pokoje dziecięce — co warto rozważyć, urządzając pokój dla malucha?

Podczas wybierania przewodniego motywu, który wyróżni pokój Twojej pociechy, warto przemyśleć kilka aspektów, takich jak: wiek dziecka, płeć, zainteresowania, hobby oraz ulubione kolory czy postaci z bajek.

Poza nimi ogromne znaczenie ma także metraż, jakim dysponujesz oraz kształt i położenie pokoiku. Zapewniamy, że dzięki uwzględnieniu przytoczonych punktów, tworzenie wymarzonego lokum dla dziecka stanie się znacznie łatwiejsze, a efekty przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania.

Pokój dla dziewczynki — ozdoby do pomieszczenia z bajki

Każda mała dziewczynka pragnie czuć się w swoim pokoju niczym prawdziwa księżniczka. Jednym ze sposobów, który pozwoli spełnić jej dziecięce pragnienia, jest stworzenie przestrzeni, przypominającej komnatę pałacu.

Aranżowanie pokoju dla dziewczynki daje ogrom możliwości. Na początku warto rozważyć paletę kolorów. We wspomnianym przypadku świetnie sprawdzą się wszelkie odcienie różu, beże oraz biel.

lampka wieloryb dziecięca

Jakie dodatki okażą się strzałem w dziesiątkę i będą pasować do pokoju małej księżniczki? Baldachim zawieszony nad łóżkiem dziewczynki stworzy atmosferę królewskiego łoża. Poza tym mile widziane okażą się także ozdobne lampki, skrzynie, w których można przechowywać zabawki, domek dla lalek, mała toaletka i poduszki ozdobne.

Doskonałym uzupełnieniem wnętrza okażą się ponadto różowy fotel, miły dywanik oraz urocza huśtawka.

Podwodny świat w pokoju dziecka. Jakie dodatki wybrać?

Jeżeli najmłodszy domownik jest zafascynowany podwodnym światem oraz stworzeniami, które go zamieszkują, doskonałym pomysłem okaże się zaprojektowanie pokoju, nawiązującego do morskiego środowiska.

Poza kolorystyką, oscylującą w odcieniach niebieskiego i zieleni, warto pomyśleć także o tematycznych dodatkach, które jeszcze wyraźniej zaznaczą niezwykły charakter pomieszczenia. Jednym z pomysłów, jest wykorzystanie naklejek na ścianę dla dzieci, w kształcie ryb, stworzeń morskich czy rozmaitej roślinności.

Innymi polecanymi dekoracjami, są: błękitne zasłony, tematyczne plakaty, obrazy oraz tekstylia, nawiązujące do podwodnego królestwa.

Pokój dla dziecka: dekoracje dla miłośników podróży

Twój podopieczny jest zapalonym miłośnikiem zwierząt? A może fascynują go dalekie podróże i eksploracja świata? W takim razie w pokoju dziecka nie powinno zabraknąć nawiązań do żywych stworzeń, podróżowania, środków transportu czy bujnej roślinności.

Jak w każdej z poprzednich propozycji, planowanie pomieszczenia należy rozpocząć od wybrania pasującej kolorystyki. Małemu odkrywcy do gustu przypadną szczególnie tzw. kolory ziemi, czyli brąz, zieleń, beż, szarość, niebieski oraz żółty.

Poza ścianami wyszczególnione barwy powinny znaleźć się również w elementach dekoracyjnych. Wśród nich nie powinno zabraknąć mapy, np. w formie plakatu, naklejek na ścianę dla dzieci, globusa, atrakcyjnej tapety, zwierząt (mogą być nimi pluszaki, figurki, drewniane statuetki) czy tematyczne girlandy. Poza tym doskonałym urozmaiceniem dziecięcego wnętrza będzie roślinność, która pomoże wprowadzić klimat egzotycznej dżungli.

Oryginalne modele plakatów do pokoju dziecięcego znajdziesz tutaj: www.pakamera.pl/plakaty-dla-dzieci-0-t56759.htm

Przestrzeń dla chłopca: pokój w klimacie statku pirata

Przed Tobą trudne zadanie: urządzenie pokoju dla małego odkrywcy. Jedną z możliwości jest zaaranżowanie pomieszczenia na wzór pirackiego statku. Jak osiągnąć wymarzony efekt, który spełni oczekiwania wymagającego chłopca?

Rewelacyjnie sprawdzą się dekoracje, takie jak:

  • łóżko w kształcie statku, z baldachimem imitującym żagle powiewające na wietrze,
  • skrzynia na skarby malucha,
  • tematyczny plakat,
  • obrazy ukazujące morskie eskapady,
  • pościel w niebiesko-białe pasy,
  • tekstylia nawiązujące do symboli pirackich.