Termofor – skuteczne rozwiązanie na wiele problemów

Termofor na przeziębienie dzieci

Termofory zapewniają przyjemne ciepło, relaks, są uwielbiane przez dzieci i dorosłych. Można je stosować w trakcie choroby, gorszego samopoczucia, ale także w celach terapeutycznych. Jakie termofory dostępne są na rynku? Na co zwracać uwagę, wybierając produkt dla siebie?

Termofor – co o jest?

Termofor to pojemnik w kształcie worka, który służy do ogrzewania lub chłodzenia ciała. Jest pomocny w wielu sytuacjach np. przy przeziębieniu, pomaga łagodzić dolegliwości bólowe brzucha, stawów i mięśni. Może być używany zarówno do ogrzewania ciała, jak i chłodzenia. Termofory są zaprojektowane tak, aby utrzymały pożądaną temperaturę.

Kiedy stosować termofory ciepłe i zimne?

Najczęściej ciepłe termofory wykorzystywane są w trakcie przeziębienia i grypy, pomagają ogrzać ciało i szybciej wrócić do zdrowia. Są również pomocne w bólach miesiączkowych, zmniejszają bóle brzucha,  bóle mięśniowe, po urazach i kontuzjach. 

Ciepły termofor może być stosowany w nerwobólach, zapaleniu nerwów obwodowych, w tym przykurczach i wzmożonym napięciu mięśni, a także jako środek, który rozluźnia napięcia z mięśni, karku czy ramion. Ciepłe pluszowe termofory sprawdzą się także do relaksacji.

Termofor

Koją nerwy, pomagają się uspokoić, są doskonałym sposobem na relaks po męczącym dniu. To również skuteczny środek, który poprawia krążenie, sprawdzi się u osób, które nieustannie narzekają na zimne dłonie, a także stopy. Nagrzane termofory zapewniają przyjemne ciepło po zimowym spacerze. Nieco inne zastosowanie mają termofory zimne. To doskonałe rozwiązanie, które przynosi natychmiastową ulgę przy urazach, zwichnięciach czy stłuczeniach. 

Zimny kompres można stosować w celu redukcji bólu głowy i zębów, a także do łagodzenia piekących i swędzących miejsc po ukąszeniach owadów.

Termofory żelowe, termofory z pestkami wiśni – jakie wybrać? 

W sklepach i aptekach można kupić różnego typu termofory, które doskonale poprawiają humor, relaksują i łagodzą uciążliwe dolegliwości.

Termofor z pestek wiśni

Najbardziej popularny to:

  • Termofor gumowy – to najczęściej występujący typ termoforów. Ma kształt worka, przed użyciem należy wypełnić go wodą, w zależności od potrzeb ciepłą lub zimną. W celu schłodzenia termofory można trzymać w lodówce.
  • Termofor żelowy – może być podgrzewany w kuchence mikrofalowej, a chłodzony w lodówce lub zamrażalniku.
  • Termofor elektryczny – to nowoczesny typ termoforu, które podgrzewany są za pomocą energii elektrycznej.
  • Termofor suchy – może być wykorzystywany tradycyjnie lub do masażu. Najczęściej spotykane jest termofor z pestkami wiśni. 

Nie ma jednej odpowiedzi, jaki termofor wybrać. Każdy jest skuteczny, warto przetestować kilka i sprawdzić, który najprzyjemniej się użytkuje. Dla części osób ideałem będzie miękki, pluszowy termofor, inni wybiorą bezpieczny, idealny dla dzieci termofor z pestek wiśni. 

Jak używać termofor?

Stosowanie termoforów jest proste, nadają się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W zależności od tego, czy termofor ma być ciepły, czy zimny, trzeba go odpowiednie przygotować, według zaleceń producenta. Urządzenie przez kilka, a nawet kilkanaście godzin utrzymuje swoją ciepłotę. Należy pamiętać, aby nie stosować zbyt gorącej ani lodowatej wody, ponieważ przykładnie do skóry może skończyć się niemiłymi konsekwencjami.

Najlepiej zastosować termofor z dodatkową warstwą izolująca. Można wybrać termofor sprzedawany z pokrowcem. Bardzo lubiane są pokrowce pluszowe, które są niezwykłe miłe i przyjemne dla ciała. Uwielbiają je dzieci, ponieważ pokrowiec może przypominać ulubione zwierzątka czy postacie z bajek.

Termofor to wyrób medyczny, który warto mieć w swoim domu. Jest tani, bezpieczny, nie wywołuję skutków ubocznych. Przyda się dorosłym i dzieciom, można go stosować w celach profilaktyczno-leczniczych.