Tort komunijny dla chłopca i dziewczynki – 30 najwspanialszych propozycji

tort komunijny

Dopiero co wyprawialiśmy przyjęcie komunijne naszego starszaka, a już czeka nas powtórka z rozrywki w przypadku młodszego syna. Tym razem wszytko można było wcześniej zaplanować. Koronawirus nie pokrzyżował nam planów i możemy bez stresu zorganizować przyjęcie na wynajętej sali. Pora zastanowić się jaki tort komunijny wybrać dla Filipa. Wprawdzie raczej postawimy na tradycyjną książkę, ale kiedy oglądam te wszystkie inspiracje, to mam ochotę zaszaleć 🙂

Tort komunijny dla chłopca

Filip to fan piłki nożnej i w zasadzie najchętniej sprezentowałabym mu tort komunijny z jakimś piłkarskim akcentem. Nawet znalazłam taki wśród inspiracji, które chcę tu dla Was wrzucić.

Myślę sobie jednak, że babcia mogłaby dostać przez to zawału 😉 Chociaż może babcia, jak babcia. Ale dziadek! On jest totalnym tradycjonalistą i żadne „odchylenia” od normy w jego przypadku nie przejdą 🙂

No dobrze.. a czy tort komunijny ma płeć? U Mikołaja mieliśmy białą książkę z kwiatkami i gołąbkami. I przyznam szczerze, że ten tort na komunię super się prezentował i był w stu procentach uniwersalny.

Ale jeśli dodać by do niego kolor – albo postawić w stu procentach na błękit czy niebieski, to już byłoby to ciacho raczej typowo dla chłopca. Co zrobimy w tym roku? Jeszcze nie wiem!

Zobacz też: Tort jednorożec – 20 najpiękniejszych tortów dla dzieci z motywem unicorn

Tort na komunię tylko tradycyjny?

Nasz tort komunijny pewnie znów będzie książką. O ozdobach jeszcze nie myślałam. Ale gdy przeglądałam inspiracje, znalazłam głównie torty piętrowe. O raanyyy.. Niektóre z nich wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki! Aż szkoda je zjadać.

Mam dla Ciebie aż 30 pomysłów na tort na komunię dla chłopca i dziewczynki. Są tam też pomysły uniwersalne 😉 Miłego oglądania!

tort komunijny
tort komunijny książka

tort komunijny tort komunijny tort komunijny tort komunijny tort komunijny tort komunijny tort komunijny

tort komunijny