Wakacje z dzieckiem w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym – moc atrakcji w jednym miejscu

atrakcje dla dzieci na wakacje - bałtowski kompleks turystyczny

Z czym kojarzy Ci się lato? Będąc rodzicem, z pewnością z wakacjami, rodzinnymi wyjazdami i atrakcjami dla najmłodszych. Jeżeli jeszcze nie zadecydowałeś, gdzie pojechać w tym roku na ostatni wakacyjny weekend z dzieckiem, koniecznie dowiedz się, dlaczego warto wybrać Bałtowski Kompleks Turystyczny.

Bałtowski Kompleks Turystyczny – rodzinny park rozrywki

Bałtów to niewielka wieś w Polsce, położona w województwie świętokrzyskim. To właśnie tutaj dokonano odkryć tropów górnojurajskich dinozaurów. Nie można więc było wybrać lepszego miejsca na lokalizację parku rozrywki dla dzieci, traktującego właśnie o dinozaurach oraz innych prehistorycznych stworzeniach.

To pierwszy taki park rozrywki w Polsce, który co roku przyciąga tysiące turystów. I nic dziwnego. Nie brakuje tu mnóstwa atrakcji, które spodobają się zarówno dzieciom w różnym wieku, jak i dorosłym.

Największa atrakcja dla dzieci – Park Dinozaurów Jura Park

Bez wątpienia największą atrakcję tego miejsca stanowi Park Dinozaurów Jura Park. To prawdziwa gratka dla fanów dinozaurów. Na kilometrowej ścieżce dydaktycznej znajduje się około 100 modeli dinozaurów w swojej naturalnej wielkości.

Co istotne, zostały one stworzone we współpracy z paleoartystami, dlatego wiernie odwzorowują najnowsze odkrycia w zakresie wyglądu dinozaurów.

Cała ścieżka została podzielona na okresy geologiczne, co daje możliwość poznania chronologicznie prehistorii i burzliwych zmian zachodzących na naszej planecie. Na terenie Jura Parku znajdują się bloki skalne ze śladami dinozaurów, stanowiące eksponaty muzealne pochodzące z Szydłówka. Są to pozostałości po jurajskiej plaży, po której niegdyś wędrowały dinozaury.

Jura Park został objęty patronatem naukowym Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie, Wydziału Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Śląskiego ze względu na popularyzowanie wiedzy z zakresu paleontologii.

Prehistoryczne Oceanarium

Na terenie Jura Parku znajduje się także inna ciekawa atrakcja, mianowicie Prehistoryczne Oceanarium. Można w nim zobaczyć, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Na trójwymiarowej wystawie możesz podziwiać niezwykłe morskie okazy w ich naturalnej wielkości – niejako spotkać się z nimi „oko w oko”!

Park rozrywki Jurapark

Park Rozrywki dla dzieci i dorosłych

Dla osób, które szukają dobrej zabawy przygotowano wyjątkowy Rodzinny Park Rozrywki, skierowany nie tylko do dzieci, ale także do rodziców. Znajdują się tu karuzele, rollercoastery, trampoliny, dmuchańce, gokarty oraz kolejki górskie.

Jest także kino 5D, w którym oglądanie krótkometrażowych seansów wchodzi na zupełnie inny poziom – można poczuć się uczestnikami przedstawianych scen.

Zwierzyniec Bałtowski – poznaj życie na sawannie

Park Safari Zwierzyniec Bałtowski zachwyci każdego miłośnika dzikich zwierząt. Górną część Zwierzyńca można zwiedzać z pokładu amerykańskiego schoolbusa, ale w wybrane weekendy istnieje możliwość przejazdu przez cały teren własnym samochodem.

Zwierzyniec Górny to jakieś 60 ha terenu i obejmuje łąki, zagajniki, wąwozy i oczka wodne. To doskonałe warunki dla mieszkańców tego miejsca – dzikich zwierząt. Zobaczysz tu kilkadziesiąt gatunków zwierząt, zarówno naszych rodzimych, jak i egzotycznych, wprost z afrykańskiej puszczy. Możesz dowiedzieć się wiele ciekawostek na ich temat od przewodnika.

Mieszkańcami Zwierzyńca Bałtowskiego są między innymi: bydło Zebu, bydło watussi, owce kameruńskie, owce Quessant, kozy angorskie, kozy karłowate afrykańskie, kozy karpackie, jelenie europejskie, wielbłądy dwugarbne, lamy, afrykańskie emu, kuce szetlandzkie i wiele, wiele innych.

Park Safari Bałtów

Co jeszcze możesz zobaczyć podczas urlopu w Bałtowie?

Inne atrakcje w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym to:

  • Muzeum Jurajskie,
  • Park Miniatur,
  • Sabatówka Wioska Czarownic,
  • Kraina Koni,
  • Żydowski Jar,
  • Wiejska Zagroda – Ranczo w Dolinie,
  • Skansen Pszczeli,
  • atrakcje wodne.

Oprócz rodzinnych, wakacyjnych pobytów, w Bałtowie organizowane są także kilkudniowe szkolne wycieczki, półkolonie oraz obozy jeździeckie dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Obejmują one ciekawe, kreatywne warsztaty, zajęcia grupowe, edukacyjne oraz integracyjne. Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem profesjonalnych przewodników i edukatorów. W ramach takiej wycieczki szkolnej zapewniony jest także nocleg i wyżywienie.

Kompleks Turystyczny Bałtów – idealny na rodzinny wypoczynek

Wychodząc naprzeciw rodzinom z dziećmi, Bałtowski Kompleks Turystyczny przewiduje korzystne rabaty dla przyjezdnych.

Posiadając Kartę Dużej Rodziny możesz skorzystać z 10% upustu na Pakiet Kompleksowy, Pakiet Rozrywka i Pakiet Jura Park. Świętokrzyska Karta Seniora uprawnia do darmowego biletu wstępu do Jura Parku oraz 20% zniżki na bilety do pozostałych atrakcji, z wyjątkiem Parku Rozrywki.

Z kolei mieszkańcy gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg” za wstęp na teren Jura Parku i Prehistorycznego Oceanarium zapłacą 1 złoty od osoby. Warunkiem skorzystania z rabatu jest okazanie dokumentu tożsamości potwierdzającego miejsce zamieszkania.

W Bałtowskim Kompleksie Turystycznym można zrealizować bon turystyczny. Można to zrobić online lub w wybranych punktach kasowych, wybierając 4 możliwości pobytu na terenie obiektu.

Bałtowski Kompleks Turystyczny i Park Rozrywki to miejsce idealne na rodzinny weekend, urlop, wakacje czy szkolną wycieczkę. Urozmaicona oferta i ogrom różnych atrakcji sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

To też świetny sposób na połączenie zabawy z nauką i poznanie fascynujących ciekawostek na temat naszej planety. Sprawdź ofertę i zarezerwuj pobyt już dziś!