Wybór prezentu dla dziecka wcale nie musi być trudny

Dzieci grają w grę planszową


Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka nie zawsze jest sprawą prostą, zwłaszcza wtedy, gdy nie kupujemy prezentu dla własnego dziecka. W takiej sytuacji trzeba często dokonać zakupu, nie znając upodobań dziecka i nie wiedząc, co może mu się spodobać. Na szczęście jest kilka uniwersalnych zabawek, które powinny przypaść do gustu dziecku w każdym wieku.

Klocki

Klocki są jednym z lepszych pomysłów na prezent w sytuacji, gdy nie znamy dobrze dziecka, dla którego kupujemy prezent. Oferta klocków w sklepach jest na tyle szeroka, e bez problemu znajdziemy klocki dostosowane do wieku danego dziecka.

W przypadku młodszych dzieci doskonale sprawdzą się z pewnością duże klocki konstrukcyjne lub też klocki Lego Duplo, które wyglądają podobnie jak standardowe klocki Lego, ale mają znacznie większe rozmiary.

Duże klocki są bezpieczne dla dziecka, gdyż nie ma ryzyka, że dziecko taki klocek połknie. Dodatkowo większy rozmiar klocków ułatwia małym dzieciom budowanie, gdyż takie klocki dzieciom jest zwyczajnie łatwiej utrzymać w rękach. 

Dla starszych dzieci doskonałym wyborem będą klocki Lego, które nadają się na prezent dla dzieci w wieku od około 5 lat i starszych.

Szeroki wybór różnych zestawów klocków Lego sprawia, że bez problemu można znaleźć zestaw, który okaże się interesujący dla 5-latka oraz taki, który okaże się interesujący dla dzieci w wieku 10 czy 15 lat. Poszczególne zestawy różnią się między sobą nie tylko tematyką, ale również poziomem trudności i liczbą elementów. Mniejsze zestawy sprawdzą się jako prezent dla kilkulatka, a te większe i trudniejsze będą idealne dla starszych dzieci. 

Gry planszowe

Kolejnym uniwersalnym pomysłem na prezent dla dziecka są gry planszowe, które w ostatnich latach cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dzisiejsze gry różnią się istotnie od gier, które dorośli pamiętają ze swojego dzieciństwa i są one znacznie ciekawsze.

W ofercie sklepów dostępne są zarówno gry dla dzieci kilkuletnich, jak i gry przeznaczone dla starszych dzieci. Wybierając gry planszowe, należy zwracać uwagę na oznaczenia wiekowe danej gry, co ułatwi wybór właściwej gry. Jeżeli zakupiona gra będzie zbyt łatwa, to dziecko szybko się nią znudzi i nie będzie chciało w nią grać. Zbyt trudna gra ze zbyt skomplikowanymi zasadami sprawi, że dziecko szybko się zniechęci. 

Mimo tego, że wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka może być sprawą dosyć skomplikowaną, to istnieje kilka uniwersalnych prezentów, które powinny sprawdzić się praktycznie w każdej sytuacji. Klocki czy gry planszowe powinny przypaść do gustu każdemu dziecku, o ile poświęcimy trochę czasu na to, żeby wybrać zestaw klocków czy grę o odpowiednim stopniu trudności i dopasowaną do wieku dziecka.