Wycieczka szkolna: gdzie warto się wybrać?

Zielona szkoła Międzybrodzie

Krótsze i dłuższe wycieczki to super pomysł na urozmaicenie uczniom roku szkolnego. Młodzi ludzie są dziś wyjątkowo obciążeni nauką, często nie mając nawet czasu na prywatne spotkania i hobby. Rolą nauczyciela jest dbanie o to, aby uczniowie dobrze czuli się w szkole, czemu sprzyjają właśnie okazjonalne wyjazdy do atrakcyjnych turystycznie miejsc. To wcale nie muszą być kosztowne, wielodniowe wyprawy – walor integracyjny i krajoznawczy mają również krótkie wycieczki szkolne. W naszym artykule podpowiadamy, gdzie warto zaplanować taki wyjazd.

Zapomnij o oczywistych wyborach

Nauczycielom atrakcyjna wycieczka szkolna może się kojarzyć z wypadem nad morze, w Tatry czy na Mazury. To jednak zdecydowanie nie jest wszystko, co nasz kraj ma do zaoferowania. Od kilku lat rośnie zainteresowanie tymi mniej oczywistymi regionami, do tej pory omijanymi przez masową turystykę.

Można tutaj wymienić chociażby Bory Tucholskie, Pojezierze Brodnickie, Lubelszczyznę, Podkarpacie, Podlasie czy Górny Śląsk. Zabierając młodych ludzi na wycieczkę w jeden z tych regionów możesz zagwarantować im odkrycie miejsc, do których prawdopodobnie sami nigdy by się nie wybrali.

Zwróć uwagę na atrakcyjność przyrodniczą danego miejsca

Polska nieprzypadkowo jest uważana za turystyczną perłę Europy. Decydują o tym wcale nie spektakularne zabytki (choć i tych nie brakuje), ale przede wszystkim wspaniała, miejscami wciąż dziewicza przyroda.

Zachęcamy, aby na wycieczkę szkolną zabrać młodzież do miejsca, które jest wyjątkowo atrakcyjne pod względem krajobrazowym i przyrodniczym, oferując dostęp do naturalnych skarbów Polski dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Akcent na aktywne spędzenie wycieczki

Wycieczki szkolne powinny sprzyjać aktywnemu spędzaniu czasu przez młodych ludzi, którzy przecież większą część roku przesiadują w budynkach, a wolne chwile wykorzystują głównie na media społecznościowe.

Wybierając miejsce na wycieczkę warto postawić na takie, które np. zachęca do pieszych wędrówek, jazdy na rowerze, a zimą do uprawiania narciarstwa.

Pozwól uczniom lepiej poznać historię swojego kraju

Szukając odpowiedniego miejsca na wycieczkę szkolną warto postawić na taki kierunek, który pozwoli młodzieży poznać różne ciekawostki historyczne i zainteresować ją turystycznymi walorami własnego kraju.

Znów: nie muszą to być takie oczywistości jak Kraków, Sandomierz, Wieliczka czy Gdańsk. Bardzo ciekawe miejsca znajdziemy w tych mniej popularnych regionach, które nie są jeszcze odkryte przez masową turystykę i mogą być kompletnie nieznane młodym ludziom.

OW Relaks Międzybrodzie: sprawdzony ośrodek na wycieczkę szkolną

Warunkiem udanej wycieczki szkolnej jest to, aby zatrzymać się w ośrodku, który zapewni młodym ludziom dobry standard pobytu i dostęp do wielu atrakcji, w tym sportowych i rekreacyjnych. Pod każdym z tych względów na plus wyróżnia się Ośrodek Wypoczynkowy Relaks Międzybrodzie.

Ośrodek ma kilkunastoletnie doświadczenie w goszczeniu grup młodzieżowych, specjalizując się w organizacji kolonii, obozów, zielonych szkół i wycieczek szkolnych. Co ważne, jest to jeden z nielicznych tego typu ośrodków zapewniających hotelowy standard pobytu. Wysokiej klasy pokoje z łazienkami, pełne wyżywienie, doskonałe zaplecze sportowo-rekreacyjne, sale dydaktyczne i świetlicowe, a nawet baseny zewnętrzne – to główne atuty OW Relaks Międzybrodzie.

Warto przy tym zauważyć, że ośrodek mieści się w wyjątkowo atrakcyjnym regionie naszego kraju. Międzybrodzie Żywieckie to miejscowość na Śląsku, sąsiadująca z Żywcem, położona nad Jeziorem Międzybrodzkim i u podnóża Góry Żar. To fantastyczne miejsce do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, zwiedzania, poznawania historii naszego kraju oraz zabawy w okolicznych parkach rozrywki.

Po 5 dobrych powodów, dla których w czasie wycieczki szkolnej warto zatrzymać się w Ośrodku Wypoczynkowym Relaks Międzybrodzie, zajrzyj na stronie internetowej https://miedzybrodzie.net.pl.