Ruchoma żaba z papieru – prosta praca plastyczna dla dzieci

żaba z papieru

Co dziś dla Was mamy? Ostatnio była Panna Żabolina, więc tym razem postanowiliśmy zrobić Pana Żabola. Które z nich jest bardziej urocze? Trudno ocenić. Talerzykowa żabka przypadła Wam do gustu tak bardzo, że zarzuciliście nas zdjęciami swoich prac. Mamy nadzieję, że ta trójwymiarowa praca plastyczna również się Wam spodoba. Kolejna żaba z papieru? A proszę bardzo!

Żaba z papieru – co jest potrzebne?

Zawsze mieliśmy w domu spore zapasy papierów kolorowych i innych przydasiów, ale teraz mamy zapasy dosłownie jak na wojnę. Cóż.. tak naprawdę to, co dzieje się za ścianami naszych domów jest trochę jak wojna, tylko biologiczna.

Zamiast więc siedzieć wiecznie w telefonach czy korzystać z uroków konsoli do gier, robimy wspólnie prace plastyczne dla dzieci, które po pierwsze dają nam sporo radości, a po drugie przydają się też później do zdjęć. Ustawki książkowe czy te związane z grami to nie taka prosta sprawa. Nikt nie chce oglądać propozycji przedstawionych na białym tle, bez żadnej aranżacji. Także łączymy przyjemne z pożytecznym, a przy okazji trochę Was inspirujemy.

Co zatem będzie nam potrzebne, by nasza żaba z papieru „ożyła”?

  • kolorowy papier
  • nożyczki
  • klej – my używamy zawsze tego samego, niezawodnego kleju Magic
  • nożyczki
  • ołówek lub kredka

Żaba z papieru – jak zrobić?

Nie korzystaliśmy z żadnych szablonów. Narysowaliśmy żabkę na kartce, wycięliśmy ją i ozdobiliśmy według uznania. Później, z dwóch równej szerokości pasków zrobiliśmy coś a’la łańcuch na choinkę – pewnie nie raz takie sklejaliście z krepy. Żabkę należy umocować na liściu właśnie dzięki temu „łańcuchowi”. W ten sposób, gdy dotkniemy jej palcem będzie nam „tańcowała” machając przy okazji jęzorem. Naprawdę urocza żaba z papieru.

ZOBACZ TEŻ:       Zwierzęta z papieru       Motyl z papieru

żaba z papieru

wiosenne prace plastyczne dla dzieci

prace plastyczne krok po kroku