Zegary dla dzieci – jakie wzory i kolory wybrać do pokoju dziewczynki?

Zegary dla dzieci

Jeżeli chcemy kupić zegar dla dziewczynki i jedyne co przychodzi nam do głowy to intensywnie różowa tarcza z kwiatkiem, weźmy głęboki oddech i zastanówmy się jeszcze raz. Lepiej kierować się preferencjami dziecka – może nasza pociecha uwielbia zwierzęta, a jej ulubiony kolor to zielony? Pomożemy Ci wybrać zegar idealny!

Zegary dla dzieci – praktyczna element wystroju

Dzieci uczą się odczytywania godzin w różnym wieku, ale kiedy już załapią, o co chodzi, są z siebie dumne (tak samo jak ich rodzice). Jest to o tyle istotne, że może bardzo ułatwić Wam życie – dziecko zaczyna rozumieć pewną dobową regularność, dzięki czemu jego tryb dnia również ulega uporządkowaniu.

Dlatego warto zaopatrzyć je w zegar ścienny dla dzieci, który będzie dla również atrakcyjny wizualnie. Szukajmy produktu z dużą tarczą oraz wskazówkami, a także widocznymi cyframi oraz ciekawą grafiką, aby latorośl często na niego spoglądała, a więc i chętnie z niego korzystała! 

Zegary dla dzieci – czym się kierować podczas wyboru

Kupując zegar możemy kierować się stylem, w jakim urządzony jest pokój. Jeśli postawiliśmy na białe meble, a do tego wybraliśmy na przykład fioletowe dodatki, możemy iść w tym kierunku. A może nasza pociecha nie lubi wybijających się elementów i wolałaby, aby całe wnętrze – od ścian i mebli po dekoracje, pozostawały w jasnych, pastelowych barwach? 

Warto też się zastanowić, czy pokój dziewczynki ma jakiś konkretny motyw przewodni – np. kosmos lub baloniki. Zawężenie poszukiwań do konkretnego tematu to również niezła myśl.

Jeżeli nasza córka czy wnuczka ma jakieś konkretne preferencje warto ją delikatnie podpytać albo po prostu rozejrzeć się po jej pokoju. Dzieciaki chętnie otaczają się przedmiotami nawiązującymi do ukochanych bajek, gier czy filmów. Zwróćmy uwagę, czy jej ulubione puzzle to nie kadr z konkretnej animacji, a ukochany pluszak nie jest przypadkiem bohaterem bajki, którą ogląda tak często, że cała rodzina zna ją już na pamięć – świetne oryginalne zegary dla dzieci oferuje Plexido.pl.

Zegar przedstawiający zwierzęta

Zegar z uroczą ilustracją przedstawiającą zwierzęta

Niezależnie od naszych własnych poglądów, dajmy dziecku możliwość otaczania się tym, co je interesuje. Nawet jeśli uważamy, że zegar z samochodem wyścigowym, potworkiem z gry lub dinozaurem nie będzie pasował do delikatnego i uroczego wystroju dziewczęcego pokoju, zachowajmy to dla siebie. Kto wie, może nasza córka uwielbiająca mumie zostanie kiedyś archeologiem, a miłośniczka wyścigów zajmie się projektowaniem samochodów? Nie warto podcinać dzieciom skrzydeł.

Jakie zegary dla dzieci znajdziemy w sklepach?

Jak już wspomnieliśmy, zegary dla dziewczynek nie muszą być jedynie różowe. Do wyboru jest przecież cała paleta barw, od bieli po błękity, zielenie, różne odcienie czerwieni, żółci czy szarości. Kolorystyka zegara może, chociaż nie musi, pasować do wyposażenia pokoju. Równie szeroki wybór dotyczy różnych motywów i grafik umieszczanych na cyferblacie.

Co mamy do wyboru?

  • bajki – np. „Kot w butach”, „Psi patrol”,
  • gry – np. „Sonic”, „Pokemony”,
  • filmy – np. „Park Jurajski”, „Spiderman”, „Avatar”,
  • sport – np. ulubiona drużyna piłki nożnej lub hokejowej,
  • zwierzęta – np. świnki, foki, psy, konie,
  • ilustracje tematyczne – np. nawiązujące do popularnych książek, motywy z pociągami lub samolotami,
  • muzykę – np. ulubiony zespół lub wokalista,
  • pozostałe motywy w zależności od pomysłu danego producenta – zegar ze zdjęciem z przedszkola albo wymarzonego wypadu do wesołego miasteczka.
Sonic - bohater gier filmowy

Sonic – bohater gier i filmów jako świetny, designerski wzór na zegar ścienny