Zestawy LEGO® Disney na 100 urodziny – przegląd najpopularniejszych zestawów

zestawy lego na 100 urodziny

Z okazji setnej rocznicy urodzin Disneya warto podarować samemu sobie bądź komuś bliskiemu wyjątkowy zestaw z serii LEGO® Disney. Warto przyjrzeć się tym najpiękniejszym i najpopularniejszym, a przede wszystkim zapoznać się z ich najważniejszymi cechami oraz funkcjami. Dzięki temu można będzie ocenić, który z zestawów sprawi najwięcej radości.

Kolorowy Dom z bajki „Odlot”

Niezwykle wzruszający film Disneya „Odlot” zachwycił nie tylko wiele dzieci, ale i dorosłych. Każdego fana zachwyci zatem zestaw Dom z bajki „Odlot” z serii LEGO Disney. Można podarować go dzieciom, które ukończyły już dziewiąty rok swojego życia. Składa się z 598 elementów, a więc może stanowić dla malca spore wyzwanie. Jeśli jednak pociecha doświadczy trudności w trakcie konstruowania modelu, zawsze może skorzystać z niezwykle przydatnej aplikacji LEGO Builder.

Umożliwia ona także dokładne przyjrzenie się modelom z każdej strony. Kolorowy domek będzie miał po złożeniu 15 centymetrów szerokości, 27 centymetrów wysokości oraz 11 centymetrów głębokości. Do zestawu dołączone zostały minifigurki, które umożliwią eksplorowanie świata, tak jak to miało miejsce w filmie „Odlot”. W bajecznym domu nie zabrakło także pięknych akcesoriów i dekoracji, wśród których znalazły się oczywiście balony. 

Przepiękny Miniaturowy zamek Disneya

Jednym z wyjątkowo ciekawych zestawów, które mogą stanowić doskonały pomysł na prezent jest również Miniaturowy zamek Disneya. Śmiało mogą korzystać z niego nawet dwunastoletnie dzieci. W zestawie znajduje się dokładnie 567 elementów i z powodzeniem może on stanowić jedną z pereł kolekcji miłośnika Disneya.

Po dopasowaniu do siebie wszystkich elementów, model będzie miał wysokość 21 centymetrów, szerokość 14 centymetrów oraz głębokość 13 centymetrów. Śmiało można udekorować nim swój salon lub sypialnię. Do majestatycznego zamku dołączona jest także figurka uroczej Myszki Miki, która należy do jednych z najbardziej kultowych bohaterów ze świata Disneya. 

Zamek króla Magnifico

Przepiękny Zamek króla Magnifico to kolejny zestaw, który sprawi sporo radości każdemu z miłośników Disneya. Złożony z 613 elementów model przypadnie do gustu każdemu siedmiolatkowi, a także starszym dzieciom. Dołączone zostały do niego cztery minifigurki. Przedstawiają one najważniejsze postaci z popularnego filmu Disneya „Życzenie”. Zamek został dopracowany w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe.

Posiada aż cztery piętra, na których znajduje się mnóstwo różnego rodzaju akcesoriów oraz mebli. Mowa tu między innymi o pojemnej szafie z lustrami, jak również o książce i ołtarzach. Jeżeli chodzi o wymiary modelu, posiada on 11 centymetrów głębokości, 30 centymetrów szerokości oraz 28 centymetrów wysokości. Dzięki zestawowi możliwe będzie odegranie wielu ciekawych scenariuszy. Najmłodszym mnóstwa pomysłów dostarczy najpewniej ich niezwykle bogata wyobraźnia. 

Błękitny Zamek Kopciuszka i księcia z bajki

Bajka o Kopciuszku to jedna z najpiękniejszych opowieści, znanych zarówno dużym, jak i małym. Mogą korzystać z niego nawet pięciolatki. Składa się z 365 elementów i dostarcza mnóstwa frajdy. Najmłodsi mogą budować zamek od podstaw, krok po kroku go wyposażając. Znajdą się w nim liczne komnaty, po których spacerować może postać Kopciuszka oraz Księcia.

Do zestawu dołączono minifigurki, dzięki którym możliwe będzie odegranie wielu scen. Mogą być one oczywiście inspirowane historią o Kopciuszku znaną z filmów. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby samodzielnie wymyślić dla Kopciuszka i Księcia jakąś fascynującą przygodę. Po złożeniu całości, Zamek Kopciuszka i księcia z bajki będzie miał wysokość 28 centymetrów, szerokość 25 centymetrów oraz głębokość 11 centymetrów. Przepięknie będzie prezentował się na jakimś podwyższeniu. Można ustawić go na przykład na stole, a także na biurku czy wysokiej szafce.