Zgaduj z CzuCzu – super seria dla Maluchów

zgaduj z czuczu

Są takie marki, na których nie zawiedliśmy się absolutnie nigdy. Jedną z nich jest CzuCzu. To u nich zawsze znajdujemy całą masę kreatywnych pomysłów na spędzenie czasu z dziećmi. Mamy całą kolekcję puzzli, książeczek, czy różnorodnych zagadek, które nigdy się nie nudzą. Dziś, chcielibyśmy pokazać Wam taką serię ” Zgaduj z CzuCzu – absolutny hit!

Zgaduj z CzuCzu  – moc kolorów i „lekkiej” wiedzy

Pamiętam jakby to było dziś, kiedy wybierałam się z moimi Smykami w pierwszą daleką podróż. I to nie autem, a pociągiem. W sumie sama, bo towarzyszyła nam wprawdzie znajoma, ale tylko na początku naszej podróży. Zastanawiałam się wtedy jak ja z nimi tyle wytrzymam. Bo oczywiście w domu spędzamy ze sobą czas nawet 24 godziny na dobę, jednak jest to zupełnie inna jakość czasu, gdzie nic nas nie ogranicza. I zawsze można sięgnąć po coś do zabawy. Tym razem ograniczała nas i przestrzeń, i możliwości bagażowe, dlatego też mogłam zabrać ze sobą wyłącznie mądre zabawki. Postawiłam na CzuCzu właśnie.

Wyjęłam nasze zagadki już po pół godziny podróży i Wiecie co? Zapanowała cisza.. I to taka, jak makiem zasiał. Aż w uszach dźwięczała. Oni siedzieli przy tych zagadkach, przekładając kartki jedna po drugiej, i czasem tylko zapytali czy zrobili dobrze, to co mieli zrobić. Przyznam, że i ja podkradłam jeden zestaw i wkręciłam się mocno w odpowiedzi.

Zgaduj z CzuCzu to aż 150 zabaw

W każdym takim zestawie znajdziecie zróżnicowane zagadki odpowiednie dla oznaczonej kategorii wiekowej. Wydawało mi się, że może trudno będzie im załapać niektóre pytania ale radzili sobie naprawdę wyśmienicie. Po godzinie wymienili się książeczkami po to, by spędzić kolejną godzinę przy zestawie brata. No czad. Kto by tak nie chciał, nie? I to nie tylko tam, w takim pociągu, ale i na co dzień. Ile byś dała za godzinę spokoju zmęczona Matuszko, co? Bo ja bym swój zapas złota oddała nawet – gdyby nie to, że wolę srebro 😉

Fajne jest to, że zagadki nie są w postaci takiej tradycyjnej książeczki. Mają specjalne łączenia, które umożliwiają przekładanie kartek. Są też wykonane solidnie i spokojnie przetrwają nawet kilka pokoleń, oczywiście jeśli nie będziemy ich zabierać ze sobą na przykład do wanny 😉 Bo to już trochę słabe.

zgaduj z czuczu

zgaduj z czuczu

zgaduj z czuczu

zgaduj z czuczu

zgaduj z czuczu

zgaduj z czuczu

zgaduj z czuczu

CzuCzu – w każdym wydaniu  – sprawdza się też idealnie podczas warsztatów z dzieciakami. Zajrzyjcie koniecznie na ich stronę bo gwarantuję, że każdy z Was znajdzie tam coś dla siebie – a raczej dla swojego dziecka 🙂 Jest w czym wybierać.