Zwierzaki świata – fascynująca podróż do świata zwierząt. Recenzja gry

zwierzaki świata

Piękna plansza! Na samym początku chciałabym Wam powiedzieć, że „Zwierzaki świata” to naprawdę piękna graficznie gra, a dodatkowo zawierająca całą masę ciekawostek ze świata zwierząt. Ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby czy owady.. Zwierzęta wszystkich tych królestw mają swoje tajemnice, pora je odkryć!

Zwierzaki świata – o czym jest gra?

Kapitan Nauka ponownie sprostał moim oczekiwaniom. Największym  z nich była po prostu dobra zabawa, a o to w tym przypadku nie trudno. Choć miałam pewne wątpliwości co do tego, czy moje dzieci zainteresują się tą grą.

Niby nauka przez zabawę, ale jednak przemycam im przecież tutaj sporą dawkę wiedzy i to takiej, której teoretycznie nie musieliby opanować w całości w wieku 7 i 9 lat. I to jest najfajniejsze. Bo po kilku „rundkach” znamy już odpowiedzi na prawie wszystkie pytania, a moi chłopcy mogą zabłysnąć podczas zajęć szkolnych. Fajnie, gdy przyniosą raz na jakiś czas dodatkowego plusa za ogrom posiadanej wiedzy.

Prosta planszówka dla dzieci dla 4 osób

Lubię takie. Bo nie trzeba czytać bardzo długiej instrukcji. Gdy jest zbyt długa zazwyczaj zdarza się tak, że zanim dojdę do końca, początku już wcale nie pamiętam 😉 i zaczynam od nowa. Tutaj jest dosłownie jedna kartka – dwie strony. Wszystko jasno przedstawione.

Grać mogą 4 osoby. Pionki ustawiamy na polu START. Mamy oczywiście standardową kostkę i tę piękną planszę, którą zachwycałam się już na początku.

Są też karty. Na jednych są pytania, na drugich obrazki zwierząt. Te pierwsze, sprawdzają ile wiemy, a  drugie natomiast służą do gry obserwacyjnej. Kartę z tego stosu trzeba położyć tak,żeby wszyscy uczestnicy gry ją widzieli. Pierwsza osoba, która odnajdzie na planszy jedno zwierzę z karty i głośno krzyknie jego nazwę, zdobywa punkt i tym samym przesuwa się do przodu.

No i tak gramy aż do końca. Gdy wszyscy znajdą się na mecie. Naprawdę niesamowita zabawa, czas przy tej grze ucieka bardzo szybko, a przy okazji możemy też rozruszać nasze szare komórki 🙂 Zapraszam jeszcze do obejrzenia zdjęć!

zwierzaki świata

zwierzaki świata

zwierzaki świata

zwierzaki świata

zwierzaki świata

zwierzaki świata

zwierzaki świata

zwierzaki świata

zwierzaki świata

zwierzaki świata