Zwierzęta z plasteliny – jak ulepić kaczkę?

zwierzęta z plasteliny

Plastelina nie jest moją największą miłością. Jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju masy plastyczne, to zdecydowanie wolę się skupić na domowej ciastolinie, lub masie solnej. Ale Damian lubi eksperymentować, a jako, że ma zdecydowanie większe zdolności plastyczne ode mnie, to zrobił dziś dla Was zwierzęta z plasteliny. W tym tutorialu pokażemy Wam, jak ulepić kaczkę – moim zdaniem wygląda trochę, jakby uciekła z zakładu psychiatrycznego, ale luzik – dzieciakom się podobała 😉

Zwierzęta z plasteliny – jak ulepić kaczkę?

Rozpisywać się na ten temat raczej nie trzeba, bo wszystko dokładnie widać na zdjęciach. Do przygotowania poszczególnych elementów, czasami trzeba było użyć wykałaczki. Takiej zwyczajnej, krótkiej, jak na koreczki.

Plastelina nie jest raczej wdzięcznym tworzywem. Pod wpływem ciepła staje się bardzo miękka – co nie koniecznie musi oznaczać, że również plastyczna. Dlatego przed zabawą, warto ją włożyć na jakiś czas do lodówki.

Na początku przygotuj sobie wszystkie elementy. Zwierzęta z plasteliny to dość szeroki temat – my dziś zajmiemy się tylko kaczką.

Ponieważ plastelina lubi brudzić, warto układać ją na kartce papieru, bądź papierowym talerzyku. No to co? Chcecie zobaczyć jak to wygląda krok, po kroku? Lecimy!

Pokażę Wam jeszcze mały bonus

Jedno z tych stworzonek, miało być konikiem morskim -on nie robi na mnie wielkiego wrażenia. Drugie za to – hm.. sami spójrzcie. Na pewno odgadniecie co to takiego 😉

I to pierwsza próba. Jak na moje oko – wyszło całkiem nieźle. Zwłaszcza, że podobno Damian nie miał wcześniej styczności z plasteliną. To dowód na to, że ogranicza nas tylko nasza kreatywność. Zachęcam więc do zabawy z plasteliną. I wypatrujcie kolejnych naszych pomysłów. Choć pewnie już nie plastelinowych!